| User | todeveni |
| Upload Date | Mon, 21 Dec 2020 16:39:15 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 90JF00G5MW |
| Motherboard | LENOVO 36E9 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9700K |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.89 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1201 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1593 | |
| Integer Score | 1106 | |
| Floating Point Score | 1341 | |
|
AES-XTS
|
1593
2.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1028
5.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1276
60.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
916
2.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1061
1.25 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1121
351.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1191
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1135
361.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1180
9.19 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1084
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1167
1.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1258
7794.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1148
63.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1209
9.31 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1138
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2017
98.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2322
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1525
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1102
9.87 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1204
38.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1146
44.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 5853 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2996 | |
| Integer Score | 5743 | |
| Floating Point Score | 6567 | |
|
AES-XTS
|
2996
5.11 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6158
31.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8861
419.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2115
5.96 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4867
5.71 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8224
2.58 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6827
370.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4825
1.50 MB/sec |
|
|
Clang
|
7551
58.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5918
68.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7211
9.02 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9644
59747.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8276
454.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9049
69.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5655
139.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7730
379.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12212
166.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
12363
9.93 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7005
62.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2448
78.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1663
64.3 images/sec |