| User | k0ech |
| Upload Date | Sun, 20 Dec 2020 11:57:46 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro for Workstations (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X570M Pro4 |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 9 3900X |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 3.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 512 KB x 12 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 4 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 128.00 GB DDR4 SDRAM 1778 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1320 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2305 | |
| Integer Score | 1162 | |
| Floating Point Score | 1497 | |
|
AES-XTS
|
2305
3.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1387
7.01 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1356
64.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1181
3.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
959
1.13 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
951
298.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1154
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1110
353.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
1145
8.92 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1300
15.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1477
1.85 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1279
7923.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1562
85.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1356
10.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1237
30.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2537
124.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2452
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1633
1.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1078
9.66 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1333
42.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1172
45.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 12293 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7518 | |
| Integer Score | 11756 | |
| Floating Point Score | 14251 | |
|
AES-XTS
|
7518
12.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
17144
86.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
17551
830.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5460
15.4 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
12899
15.1 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
12023
3.77 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
12439
675.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7337
2.28 MB/sec |
|
|
Clang
|
15556
121.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
11860
137.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
14405
18.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
18220
112879.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
13862
762.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
15032
115.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
12382
305.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
22896
1.12 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
24204
329.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
21671
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12219
109.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
10862
347.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4562
176.3 images/sec |