| User | boris_daich |
| Upload Date | Sat, 19 Dec 2020 23:33:43 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. UX560UQK |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. UX560UQK |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-7200U |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 2.71 GHz |
| Maximum Frequency | 3.09 GHz |
| Package | Socket 1515 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.89 GB DDR4 SDRAM 1064 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 454 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 404 | |
| Integer Score | 407 | |
| Floating Point Score | 564 | |
|
AES-XTS
|
404
705.7 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
436
2.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
446
21.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
208
585.8 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
288
338.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
317
99.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
555
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
528
168.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
508
3.96 Klines/sec |
|
|
Camera
|
557
6.46 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
357
447.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
606
3752.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
401
22.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
529
4.07 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
550
13.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
848
41.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1188
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
699
561.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
533
4.77 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
405
13.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
476
18.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 1036 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1327 | |
| Integer Score | 992 | |
| Floating Point Score | 1083 | |
|
AES-XTS
|
1327
2.26 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1036
5.24 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1398
66.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
711
2.01 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
939
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
965
302.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1128
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
977
311.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1039
8.10 Klines/sec |
|
|
Camera
|
870
10.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
776
971.1 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1392
8624.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1005
55.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1072
8.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1170
28.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1391
68.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2263
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1524
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1055
9.45 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
661
21.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
528
20.4 images/sec |