| User | andrew_sheng |
| Upload Date | Sat, 19 Dec 2020 02:29:13 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Dell Inc. XPS 13 9310 |
| Motherboard | Dell Inc. 0GG9PT |
| Power Plan | Dell |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-1165G7 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.79 GHz |
| Maximum Frequency | 4.69 GHz |
| Codename | Tiger Lake-U |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.25 MB x 4 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.73 GB |
| Single-Core Score | 1450 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3747 | |
| Integer Score | 1240 | |
| Floating Point Score | 1523 | |
|
AES-XTS
|
3747
6.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1223
6.18 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1488
70.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1088
3.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
971
1.14 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1106
346.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1381
75.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1379
439.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1270
9.90 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1350
15.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1486
1.86 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1457
9026.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1249
68.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1303
10.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1192
29.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2415
118.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2653
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1838
1.48 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1234
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1324
42.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1267
49.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 5009 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 10819 | |
| Integer Score | 4365 | |
| Floating Point Score | 5435 | |
|
AES-XTS
|
10819
18.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
5126
25.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6192
292.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3781
10.7 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2092
2.46 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4581
1.44 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5125
278.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4710
1.47 MB/sec |
|
|
Clang
|
4664
36.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4443
51.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5934
7.42 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6167
38206.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3992
219.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4821
37.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4964
122.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8091
396.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
9673
131.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
7286
5.85 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4345
38.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3732
119.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3780
146.1 images/sec |