| Upload Date | Fri, 18 Dec 2020 13:59:04 +0000 |
| Views | 153 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | Acer Aspire A315-57G |
| Motherboard | IL Happy_IL |
| Power Plan | Acer |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-1035G1 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.20 GHz |
| Maximum Frequency | 3.59 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Ice Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 48.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.62 GB |
| Single-Core Score | 1081 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3116 | |
| Integer Score | 915 | |
| Floating Point Score | 1100 | |
|
AES-XTS
|
3116
5.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
740
3.74 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1001
47.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
761
2.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
900
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
949
297.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
945
51.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1032
328.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
979
7.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
978
11.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
946
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1048
6493.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1009
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1082
8.33 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
858
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1680
82.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1797
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1207
969.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
923
8.27 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
894
28.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1018
39.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 3238 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4274 | |
| Integer Score | 3121 | |
| Floating Point Score | 3320 | |
|
AES-XTS
|
4274
7.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3542
17.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5003
236.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2037
5.74 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3093
3.63 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3195
1.00 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3057
165.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3353
1.04 MB/sec |
|
|
Clang
|
3114
24.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2470
28.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3722
4.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3818
23656.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3332
183.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4279
32.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3168
78.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3814
187.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5330
72.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6442
5.17 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2400
21.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1684
53.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1591
61.5 images/sec |