| User | katsa |
| Upload Date | Thu, 17 Dec 2020 20:34:24 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 4.05 GHz |
| Maximum Frequency | 4.05 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1117 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1338 | |
| Integer Score | 1004 | |
| Floating Point Score | 1326 | |
|
AES-XTS
|
1338
2.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1099
5.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1242
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
993
2.80 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
732
859.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
855
267.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1028
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1002
319.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
977
7.61 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1215
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1303
1.63 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1103
6836.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1416
77.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1206
9.29 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1035
25.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2207
108.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2084
28.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1517
1.22 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
983
8.81 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1180
37.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1083
41.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 8181 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6176 | |
| Integer Score | 7671 | |
| Floating Point Score | 9619 | |
|
AES-XTS
|
6176
10.5 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10599
53.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11738
555.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4377
12.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4644
5.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9209
2.89 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8578
465.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5587
1.74 MB/sec |
|
|
Clang
|
9668
75.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8519
98.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
8869
11.1 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
12581
77946.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9527
523.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10503
80.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8644
213.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
15297
750.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
16923
230.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14856
11.9 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8625
77.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6123
195.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3328
128.6 images/sec |