| User | katsa |
| Upload Date | Thu, 17 Dec 2020 18:29:56 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG STRIX X570-E GAMING |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 3700X |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.27 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Matisse |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 16.0 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1189 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2134 | |
| Integer Score | 1042 | |
| Floating Point Score | 1351 | |
|
AES-XTS
|
2134
3.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1149
5.81 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1295
61.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1024
2.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
748
878.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
908
284.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1064
57.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1047
333.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1013
7.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1241
14.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1325
1.66 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1208
7481.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1439
79.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1217
9.37 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1050
25.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2190
107.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2075
28.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1540
1.24 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1021
9.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1155
36.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1127
43.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 8277 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6432 | |
| Integer Score | 7654 | |
| Floating Point Score | 9935 | |
|
AES-XTS
|
6432
11.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
9463
47.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
10703
506.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4669
13.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
4710
5.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
9314
2.92 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8937
485.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5902
1.84 MB/sec |
|
|
Clang
|
9841
76.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
8373
97.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
10363
13.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
13209
81832.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9150
503.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
10706
82.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8816
217.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
16327
800.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17090
232.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
14568
11.7 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8571
76.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6368
203.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3550
137.2 images/sec |