| User | bulgblatter |
| Upload Date | Thu, 17 Dec 2020 18:02:12 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | LENOVO 20U70004GE |
| Motherboard | LENOVO 20U70004GE |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 PRO 4750U |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 1.70 GHz |
| Maximum Frequency | 4.19 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1596 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1132 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2096 | |
| Integer Score | 1002 | |
| Floating Point Score | 1252 | |
|
AES-XTS
|
2096
3.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
996
5.04 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1231
58.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
766
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
942
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
913
286.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1039
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
936
298.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1059
8.25 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1220
14.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
966
1.21 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1190
7375.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1475
81.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1297
9.98 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1140
28.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1964
96.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2288
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1534
1.23 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
981
8.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
800
25.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
874
33.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 5673 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3160 | |
| Integer Score | 5567 | |
| Floating Point Score | 6320 | |
|
AES-XTS
|
3160
5.39 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7043
35.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8841
418.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1953
5.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7308
8.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7387
2.31 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5870
318.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3079
980.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
8115
63.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5331
61.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6340
7.93 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10983
68045.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7178
394.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9304
71.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5841
144.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8525
418.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10941
149.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11563
9.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6151
55.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2691
86.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1325
51.2 images/sec |