| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:43:43 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1181 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1598 | |
| Integer Score | 1096 | |
| Floating Point Score | 1296 | |
|
AES-XTS
|
1598
2.72 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1115
5.64 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1068
50.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1036
2.92 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1040
1.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1051
329.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1160
63.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1182
376.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
1107
8.63 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1118
13.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1088
1.36 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1119
6934.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1165
64.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1116
8.59 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1142
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2072
101.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2251
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1430
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1085
9.72 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1124
35.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1178
45.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 3611 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5995 | |
| Integer Score | 3250 | |
| Floating Point Score | 3996 | |
|
AES-XTS
|
5995
10.2 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3852
19.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4974
235.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2957
8.34 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3116
3.66 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2772
868.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3298
179.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2521
803.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
3143
24.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3159
36.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2880
3.60 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3036
18809.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3155
173.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3052
23.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4354
107.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6638
325.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8638
117.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5472
4.39 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4016
36.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3008
96.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2986
115.4 images/sec |