| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:30:48 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1163 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1607 | |
| Integer Score | 1092 | |
| Floating Point Score | 1244 | |
|
AES-XTS
|
1607
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1046
5.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1264
59.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
999
2.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1026
1.21 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1025
321.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1126
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1175
374.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1066
8.31 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1128
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
931
1.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1080
6693.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1139
62.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1090
8.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1119
27.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1962
96.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2247
30.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1393
1.12 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1087
9.73 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1025
32.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1154
44.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2983 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5093 | |
| Integer Score | 2693 | |
| Floating Point Score | 3258 | |
|
AES-XTS
|
5093
8.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2830
14.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3530
167.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2450
6.91 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2577
3.03 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2537
794.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2541
137.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2877
916.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
2541
19.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2509
29.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2098
2.62 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2298
14237.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2386
131.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3084
23.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3260
80.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5331
261.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6668
90.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4383
3.52 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3186
28.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2716
86.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2811
108.6 images/sec |