| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:28:16 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1173 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1606 | |
| Integer Score | 1099 | |
| Floating Point Score | 1261 | |
|
AES-XTS
|
1606
2.74 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1027
5.20 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1223
57.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1023
2.88 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1047
1.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1040
325.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1157
62.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1174
374.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1096
8.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1127
13.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
986
1.23 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1114
6903.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1145
62.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1097
8.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1132
27.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1979
97.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2253
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1426
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1082
9.70 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1039
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1150
44.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 2874 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4310 | |
| Integer Score | 2531 | |
| Floating Point Score | 3378 | |
|
AES-XTS
|
4310
7.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2313
11.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3556
168.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2506
7.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2510
2.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2761
865.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3327
180.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3698
1.15 MB/sec |
|
|
Clang
|
1523
11.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1593
18.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2848
3.56 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3279
20316.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3247
178.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3307
25.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3335
82.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5470
268.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
6826
93.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4474
3.59 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2729
24.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2023
64.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2121
82.0 images/sec |