| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:25:37 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.40 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 978 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 770 | |
| Integer Score | 922 | |
| Floating Point Score | 1134 | |
|
AES-XTS
|
770
1.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
672
3.40 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1091
51.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
756
2.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
943
1.11 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
843
264.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1042
56.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1097
349.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
876
6.82 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1093
12.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
707
885.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
985
6102.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
949
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
938
7.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1097
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1819
89.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2205
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1327
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1063
9.52 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
905
28.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1146
44.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2841 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5058 | |
| Integer Score | 2729 | |
| Floating Point Score | 2715 | |
|
AES-XTS
|
5058
8.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2843
14.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3120
147.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2180
6.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2564
3.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2446
766.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2871
155.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3162
1007.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2724
21.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2800
32.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2474
3.10 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2908
18013.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2473
135.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2352
18.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2313
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3696
181.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4478
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2871
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2875
25.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2041
65.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2185
84.4 images/sec |