| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:18:26 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.60 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1101 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1551 | |
| Integer Score | 1031 | |
| Floating Point Score | 1176 | |
|
AES-XTS
|
1551
2.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
975
4.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1187
56.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
941
2.65 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
988
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
980
307.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1098
59.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1040
331.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1011
7.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1085
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
917
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1061
6576.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1083
59.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1058
8.15 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1074
26.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1663
81.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1994
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1386
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1009
9.04 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
962
30.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1113
43.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 2932 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5290 | |
| Integer Score | 2632 | |
| Floating Point Score | 3189 | |
|
AES-XTS
|
5290
9.02 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2879
14.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3464
163.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2291
6.46 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2931
3.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2911
912.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3357
182.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1433
456.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2266
17.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2848
33.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2818
3.53 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3143
19473.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3247
178.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2879
22.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2950
72.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3959
194.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4994
68.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3812
3.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2979
26.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2289
73.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2759
106.6 images/sec |