| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:14:27 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.60 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1021 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 893 | |
| Integer Score | 984 | |
| Floating Point Score | 1122 | |
|
AES-XTS
|
893
1.52 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
914
4.62 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1144
54.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
909
2.56 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
842
989.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
957
299.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1082
58.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1113
354.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
946
7.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
990
11.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
850
1.06 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
972
6019.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1023
56.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1042
8.02 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1058
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1757
86.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1911
26.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1213
974.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1010
9.05 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
926
29.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1000
38.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2986 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4273 | |
| Integer Score | 2902 | |
| Floating Point Score | 2952 | |
|
AES-XTS
|
4273
7.28 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2641
13.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3400
160.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2289
6.45 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2563
3.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2760
864.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2982
161.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3367
1.05 MB/sec |
|
|
Clang
|
3247
25.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3080
35.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2598
3.25 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2941
18219.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3254
178.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3000
23.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3116
76.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4978
244.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5346
72.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3041
2.44 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2136
19.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1763
56.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2098
81.1 images/sec |