| User | darxstar |
| Upload Date | Tue, 05 Nov 2019 20:08:28 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z170M-PLUS |
| Power Plan | Prestazioni elevate |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-6600K |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 4.60 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Skylake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1499 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1084 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1530 | |
| Integer Score | 1043 | |
| Floating Point Score | 1098 | |
|
AES-XTS
|
1530
2.61 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
957
4.84 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1208
57.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
949
2.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
990
1.16 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
966
302.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1106
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1125
358.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1043
8.13 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1073
12.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
891
1.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1047
6483.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1042
57.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1016
7.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
866
21.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1671
82.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1916
26.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1235
991.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
905
8.11 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
895
28.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1026
39.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2222 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3894 | |
| Integer Score | 2012 | |
| Floating Point Score | 2397 | |
|
AES-XTS
|
3894
6.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2040
10.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2630
124.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1818
5.13 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2001
2.35 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1964
615.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1983
107.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2187
696.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
2536
19.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1282
14.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1177
1.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2465
15274.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2455
134.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2027
15.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2623
64.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3798
186.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4136
56.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2434
1.95 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2426
21.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2033
65.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2103
81.3 images/sec |