| Upload Date | Wed, 16 Dec 2020 07:03:42 +0000 |
| Views | 27 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. VivoBook_ASUSLaptop X411QA_A411QA |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. X411QA |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD A12-9720P |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.69 GHz |
| Maximum Frequency | 3.69 GHz |
| Package | Socket FP4 (968) |
| Codename | Bristol Ridge |
| L1 Instruction Cache | 96.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.87 GB DDR4 SDRAM 931 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 386 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 618 | |
| Integer Score | 389 | |
| Floating Point Score | 342 | |
|
AES-XTS
|
618
1.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
381
1.93 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
546
25.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
353
996.4 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
543
637.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
433
135.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
398
21.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
327
104.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
332
2.59 Klines/sec |
|
|
Camera
|
271
3.14 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
221
277.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
435
2694.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
171
9.39 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
233
1.79 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
351
8.64 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
586
28.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
722
9.84 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
468
375.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
333
2.98 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
297
9.50 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
280
10.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 982 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 949 | |
| Integer Score | 1010 | |
| Floating Point Score | 926 | |
|
AES-XTS
|
949
1.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1116
5.64 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1798
85.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
508
1.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1372
1.61 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1234
386.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1105
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
762
242.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
945
7.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
798
9.25 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
521
651.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1418
8785.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1209
66.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
723
5.56 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
916
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1293
63.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2259
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1639
1.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
916
8.20 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
579
18.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
286
11.1 images/sec |