| Upload Date | Sun, 13 Dec 2020 07:31:27 +0000 |
| Views | 1200 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home Single Language (64-bit) |
| Model | HP HP Laptop 15s-gr0xxx |
| Motherboard | HP 87D1 |
| Power Plan | HP Recommended |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 3450U with Radeon Vega Mobile Gfx |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 2.10 GHz |
| Maximum Frequency | 3.37 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Picasso |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 512 KB x 4 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 756 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1684 | |
| Integer Score | 665 | |
| Floating Point Score | 798 | |
|
AES-XTS
|
1684
2.87 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
650
3.29 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
917
43.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
591
1.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
589
691.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
562
176.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
715
38.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
585
186.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
627
4.88 Klines/sec |
|
|
Camera
|
836
9.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
491
614.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
821
5089.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
925
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
843
6.49 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
744
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1276
62.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1375
18.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1012
812.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
682
6.11 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
538
17.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
548
21.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 2489 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2381 | |
| Integer Score | 2395 | |
| Floating Point Score | 2711 | |
|
AES-XTS
|
2381
4.06 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2541
12.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3239
153.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1355
3.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2412
2.83 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2657
832.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2712
147.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1910
608.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2907
22.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2408
27.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2533
3.17 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3635
22519.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2610
143.5 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3137
24.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2882
71.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4413
216.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5393
73.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
4146
3.33 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2196
19.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1338
42.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
922
35.6 images/sec |