| Upload Date | Thu, 10 Dec 2020 19:14:30 +0000 |
| Views | 37 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. GF63 Thin 10SCSR |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. MS-16R4 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-10750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.79 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Comet Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1288 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1603 | |
| Integer Score | 1208 | |
| Floating Point Score | 1410 | |
|
AES-XTS
|
1603
2.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1286
6.50 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1412
66.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1153
3.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1134
1.33 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1171
366.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1206
65.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1196
381.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1203
9.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1135
13.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1271
1.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1289
7985.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1205
66.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1197
9.22 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1185
29.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2172
106.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2290
31.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1560
1.25 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1135
10.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1384
44.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1284
49.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6032 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5066 | |
| Integer Score | 5951 | |
| Floating Point Score | 6368 | |
|
AES-XTS
|
5066
8.64 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7536
38.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8342
394.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3138
8.85 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5721
6.72 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6492
2.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6736
365.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4902
1.53 MB/sec |
|
|
Clang
|
6773
52.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5711
66.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7237
9.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8551
52979.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5504
302.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6975
53.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6518
160.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9181
450.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
10860
148.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9179
7.37 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5091
45.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4016
128.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2408
93.1 images/sec |