| User | sker |
| Upload Date | Sun, 06 Dec 2020 20:40:00 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | TIMI RedmiBook 16 |
| Motherboard | TIMI TM1953 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 3.99 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.37 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1106 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2086 | |
| Integer Score | 979 | |
| Floating Point Score | 1218 | |
|
AES-XTS
|
2086
3.56 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
976
4.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1228
58.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
784
2.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
892
1.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
870
272.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1005
54.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
957
305.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
999
7.78 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1183
13.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
861
1.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1157
7165.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1430
78.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1237
9.52 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1105
27.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1961
96.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2207
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1436
1.15 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
973
8.72 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
799
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
933
36.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 4679 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3884 | |
| Integer Score | 4304 | |
| Floating Point Score | 5625 | |
|
AES-XTS
|
3884
6.62 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4413
22.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
6910
326.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2179
6.15 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3315
3.89 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4370
1.37 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4928
267.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3238
1.01 MB/sec |
|
|
Clang
|
5614
43.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5878
68.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4571
5.72 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6743
41774.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6436
353.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7267
56.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5041
124.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8217
403.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11079
151.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
9663
7.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5173
46.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2801
89.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1926
74.4 images/sec |