| User | IceColdSwede |
| Upload Date | Tue, 15 Sep 2020 18:50:17 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G5400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3.70 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 969 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1387 | |
| Integer Score | 941 | |
| Floating Point Score | 959 | |
|
AES-XTS
|
1387
2.36 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
880
4.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1071
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
862
2.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
906
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
907
284.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
976
53.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1003
319.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
960
7.48 Klines/sec |
|
|
Camera
|
920
10.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
799
999.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
924
5726.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
942
51.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
940
7.23 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
950
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1588
77.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1816
24.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1228
986.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
715
6.40 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
866
27.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
462
17.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 2145 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3647 | |
| Integer Score | 2056 | |
| Floating Point Score | 2089 | |
|
AES-XTS
|
3647
6.22 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2265
11.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2491
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1858
5.24 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1778
2.09 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2002
627.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2171
117.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2111
672.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2029
15.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1890
21.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1963
2.46 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2409
14926.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1867
102.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1999
15.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2273
56.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3159
155.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3963
54.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2891
2.32 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1571
14.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1655
52.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
877
33.9 images/sec |