| User | IceColdSwede |
| Upload Date | Tue, 15 Sep 2020 18:26:45 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G5400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3.70 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 963 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1377 | |
| Integer Score | 936 | |
| Floating Point Score | 952 | |
|
AES-XTS
|
1377
2.35 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
873
4.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1069
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
854
2.41 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
905
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
902
282.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
971
52.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1004
320.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
951
7.41 Klines/sec |
|
|
Camera
|
915
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
788
986.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
914
5663.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
946
52.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
935
7.20 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
946
23.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1582
77.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1799
24.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1215
975.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
710
6.36 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
853
27.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
460
17.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 2140 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3680 | |
| Integer Score | 2057 | |
| Floating Point Score | 2062 | |
|
AES-XTS
|
3680
6.27 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2226
11.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2441
115.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1879
5.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1772
2.08 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1990
623.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2209
119.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2020
643.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2195
17.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1868
21.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1955
2.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2360
14623.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1838
101.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1955
15.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2264
55.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3126
153.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3952
53.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2814
2.26 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1554
13.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1623
51.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
870
33.6 images/sec |