| User | IceColdSwede |
| Upload Date | Tue, 15 Sep 2020 17:42:18 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Motherboard | Gigabyte Technology Co., Ltd. Z370 AORUS Gaming 7 |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium Gold G5400 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores, 4 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| Maximum Frequency | 3.70 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 966 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1392 | |
| Integer Score | 938 | |
| Floating Point Score | 957 | |
|
AES-XTS
|
1392
2.37 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
874
4.42 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1073
50.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
862
2.43 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
899
1.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
912
285.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
975
52.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
993
316.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
957
7.45 Klines/sec |
|
|
Camera
|
916
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
793
992.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
924
5727.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
949
52.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
941
7.25 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
948
23.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1583
77.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1815
24.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1226
984.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
713
6.39 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
863
27.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
457
17.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2160 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3693 | |
| Integer Score | 2079 | |
| Floating Point Score | 2081 | |
|
AES-XTS
|
3693
6.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2253
11.4 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2485
117.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1875
5.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1756
2.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2005
628.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2242
121.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2082
663.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
2245
17.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1876
21.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1956
2.45 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2398
14855.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1861
102.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1993
15.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2285
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3165
155.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3984
54.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2873
2.31 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1540
13.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1643
52.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
868
33.5 images/sec |