| User | Riccirich |
| Upload Date | Sat, 12 Oct 2019 21:56:46 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | wortmann P5K |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5K |
| Power Plan | Ausbalanciert |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Quad Q9300 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 2.51 GHz |
| Maximum Frequency | 2.50 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Yorkfield |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 3.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR2 SDRAM 333 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 362 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 50 | |
| Integer Score | 383 | |
| Floating Point Score | 367 | |
|
AES-XTS
|
50
87.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
484
2.45 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
458
21.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
318
896.7 KTE/sec |
|
|
HTML5
|
356
418.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
418
130.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
346
18.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
385
122.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
406
3.16 Klines/sec |
|
|
Camera
|
310
3.59 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
265
331.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
395
2446.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
333
18.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
446
3.43 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
440
10.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
514
25.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
729
9.93 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
429
344.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
254
2.28 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
360
11.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
164
6.35 images/sec |
| Multi-Core Score | 1211 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 198 | |
| Integer Score | 1295 | |
| Floating Point Score | 1199 | |
|
AES-XTS
|
198
345.3 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1696
8.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1735
82.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
661
1.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1314
1.54 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1600
501.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1206
65.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1225
390.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1563
12.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1083
12.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
837
1.05 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1547
9583.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1270
69.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1754
13.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1406
34.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1507
73.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2532
34.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1697
1.36 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
946
8.48 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
768
24.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
385
14.9 images/sec |