| User | Maude |
| Upload Date | Sun, 13 Sep 2020 19:29:35 +0000 |
| Views | 23 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 8.1 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware Virtual Platform |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 3.12 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 744 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1034 | |
| Integer Score | 706 | |
| Floating Point Score | 778 | |
|
AES-XTS
|
1034
1.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
783
3.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
752
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
733
2.07 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
699
821.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
694
217.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
662
35.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
700
223.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
690
5.37 Klines/sec |
|
|
Camera
|
649
7.53 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
617
772.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
772
4785.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
583
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
731
5.63 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
709
17.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1245
61.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1415
19.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
877
704.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
625
5.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
742
23.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
611
23.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 2433 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3636 | |
| Integer Score | 2265 | |
| Floating Point Score | 2597 | |
|
AES-XTS
|
3636
6.20 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2665
13.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2597
122.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1655
4.67 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2286
2.68 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2365
740.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2188
118.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2279
726.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
2395
18.7 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2118
24.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1976
2.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2617
16210.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2382
130.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2430
18.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2475
61.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3966
194.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4485
61.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3314
2.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2039
18.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2326
74.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1747
67.5 images/sec |