| User | FarrelNajib |
| Upload Date | Sat, 12 Oct 2019 13:36:53 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Education (64-bit) |
| Model | Acer Swift SF314-54G |
| Motherboard | KBL Strongbow_KL |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8250U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Maximum Frequency | 3.39 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 7.89 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 898 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1133 | |
| Integer Score | 836 | |
| Floating Point Score | 993 | |
|
AES-XTS
|
1133
1.93 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
782
3.96 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
984
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
766
2.16 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
819
961.4 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
834
261.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
884
48.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
785
250.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
840
6.55 Klines/sec |
|
|
Camera
|
853
9.89 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
825
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
889
5508.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
871
47.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
867
6.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
861
21.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1544
75.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1750
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1115
895.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
831
7.44 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
889
28.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
872
33.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 3251 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4185 | |
| Integer Score | 3160 | |
| Floating Point Score | 3292 | |
|
AES-XTS
|
4185
7.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3927
19.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4403
208.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2257
6.37 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2987
3.51 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2981
934.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3070
166.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3399
1.06 MB/sec |
|
|
Clang
|
3133
24.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2766
32.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3522
4.41 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3620
22426.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3110
170.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
3441
26.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3245
80.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4641
227.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5652
77.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5244
4.21 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2580
23.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2017
64.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1555
60.1 images/sec |