| User | MrM0nkey |
| Upload Date | Fri, 11 Sep 2020 12:40:52 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock X99 OC Formula |
| Power Plan | Hchstleistung |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2690 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores, 24 Threads |
| Base Frequency | 2.60 GHz |
| Maximum Frequency | 3.50 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 12 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 12 |
| L2 Cache | 256 KB x 12 |
| L3 Cache | 30.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 48.00 GB DDR4 SDRAM 1066 MHz |
| Channels | 4 |
| Single-Core Score | 806 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1083 | |
| Integer Score | 755 | |
| Floating Point Score | 870 | |
|
AES-XTS
|
1083
1.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
763
3.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
864
40.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
784
2.21 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
691
811.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
718
224.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
733
39.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
757
241.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
788
6.14 Klines/sec |
|
|
Camera
|
715
8.29 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
711
889.0 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
840
5202.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
647
35.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
784
6.04 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
808
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1398
68.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1520
20.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
964
774.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
684
6.13 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
856
27.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
738
28.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 8783 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8673 | |
| Integer Score | 8591 | |
| Floating Point Score | 9217 | |
|
AES-XTS
|
8673
14.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
10588
53.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
11183
529.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5508
15.5 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7824
9.19 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
8921
2.80 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
9501
515.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7941
2.47 MB/sec |
|
|
Clang
|
9805
76.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7571
87.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7189
8.99 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
11259
69756.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8649
475.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
9496
73.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
9562
235.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
13690
671.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
17581
239.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11575
9.29 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
8247
73.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6856
219.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4075
157.5 images/sec |