| User | Maude |
| Upload Date | Wed, 09 Sep 2020 12:21:41 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.71 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 669 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 923 | |
| Integer Score | 635 | |
| Floating Point Score | 701 | |
|
AES-XTS
|
923
1.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
745
3.77 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
676
32.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
660
1.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
589
691.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
624
195.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
616
33.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
614
195.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
617
4.80 Klines/sec |
|
|
Camera
|
592
6.86 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
590
737.6 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
660
4088.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
542
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
638
4.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
657
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1126
55.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1258
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
783
628.7 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
564
5.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
678
21.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
532
20.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 4201 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5721 | |
| Integer Score | 3880 | |
| Floating Point Score | 4643 | |
|
AES-XTS
|
5721
9.75 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4398
22.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4115
194.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3146
8.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3855
4.53 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4020
1.26 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4095
222.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3638
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
4136
32.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3662
42.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3576
4.47 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4550
28188.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4424
243.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4450
34.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4533
111.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6935
340.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8341
113.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5934
4.77 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3843
34.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3738
119.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3016
116.5 images/sec |