| User | mrmax182 |
| Upload Date | Wed, 09 Sep 2020 10:53:13 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | ASUSTeK COMPUTER INC. ROG Strix G531GW_G531GW |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. G531GW |
| Power Plan | High Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9750H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.49 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1127 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1552 | |
| Integer Score | 1057 | |
| Floating Point Score | 1209 | |
|
AES-XTS
|
1552
2.65 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1079
5.46 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1268
60.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1018
2.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1001
1.18 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1031
323.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1058
57.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1077
343.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1008
7.85 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1000
11.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1023
1.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1067
6613.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1067
58.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1000
7.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1014
25.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1851
90.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2035
27.7 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1336
1.07 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
995
8.92 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1162
37.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1179
45.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5769 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4939 | |
| Integer Score | 5677 | |
| Floating Point Score | 6105 | |
|
AES-XTS
|
4939
8.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6949
35.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7638
361.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3077
8.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5490
6.45 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6049
1.90 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6391
346.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4927
1.53 MB/sec |
|
|
Clang
|
6623
51.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5412
62.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6491
8.12 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7922
49082.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5640
310.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6389
49.2 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6166
152.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8538
418.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11579
157.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8732
7.01 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5529
49.5 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3437
109.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2344
90.6 images/sec |