| User | Maude |
| Upload Date | Wed, 09 Sep 2020 00:35:04 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.72 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 673 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 926 | |
| Integer Score | 638 | |
| Floating Point Score | 708 | |
|
AES-XTS
|
926
1.58 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
738
3.73 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
675
31.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
669
1.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
603
707.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
591
185.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
612
33.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
626
199.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
633
4.93 Klines/sec |
|
|
Camera
|
604
7.00 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
599
749.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
671
4155.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
548
30.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
650
5.00 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
657
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1149
56.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1259
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
785
630.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
569
5.10 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
682
21.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
537
20.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 4337 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6196 | |
| Integer Score | 4001 | |
| Floating Point Score | 4755 | |
|
AES-XTS
|
6196
10.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4685
23.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4583
216.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3129
8.83 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3656
4.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3956
1.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4139
224.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3812
1.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
4182
32.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
4100
47.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3586
4.49 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4727
29287.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4571
251.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4597
35.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4516
111.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7067
346.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8736
119.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6216
4.99 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3887
34.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4067
130.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2876
111.1 images/sec |