| User | wpl2912 |
| Upload Date | Tue, 08 Sep 2020 03:02:21 +0000 |
| Views | 18 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | TIMI RedmiBook 16 |
| Motherboard | TIMI TM1953 |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 4500U |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores |
| Base Frequency | 2.38 GHz |
| Maximum Frequency | 2.40 GHz |
| Package | Socket FP5 |
| Codename | Renoir |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 4.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 15.37 GB DDR4 SDRAM 1332 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 651 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1264 | |
| Integer Score | 575 | |
| Floating Point Score | 715 | |
|
AES-XTS
|
1264
2.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
582
2.94 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
704
33.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
588
1.66 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
444
521.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
505
158.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
583
31.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
543
172.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
577
4.50 Klines/sec |
|
|
Camera
|
694
8.04 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
595
744.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
669
4147.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
808
44.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
729
5.62 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
628
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1029
50.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1277
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
852
684.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
555
4.97 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
501
16.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
541
20.9 images/sec |
| Multi-Core Score | 3124 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2340 | |
| Integer Score | 2952 | |
| Floating Point Score | 3628 | |
|
AES-XTS
|
2340
3.99 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
3198
16.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4230
200.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1953
5.51 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3084
3.62 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2864
897.4 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3139
170.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1979
630.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
3405
26.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3448
40.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2861
3.58 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4157
25753.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3723
204.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4169
32.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
3366
83.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5245
257.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
7157
97.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
5802
4.66 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3548
31.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2382
76.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1252
48.4 images/sec |