| User | Maude |
| Upload Date | Mon, 07 Sep 2020 12:33:23 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.66 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 651 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 908 | |
| Integer Score | 618 | |
| Floating Point Score | 681 | |
|
AES-XTS
|
908
1.55 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
705
3.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
670
31.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
608
1.72 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
585
687.1 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
586
183.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
591
32.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
608
193.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
624
4.86 Klines/sec |
|
|
Camera
|
592
6.86 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
577
721.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
668
4137.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
533
29.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
638
4.91 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
641
15.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1066
52.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1251
17.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
675
542.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
559
5.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
658
21.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
526
20.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 4393 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6447 | |
| Integer Score | 4055 | |
| Floating Point Score | 4784 | |
|
AES-XTS
|
6447
11.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4675
23.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
4776
225.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3207
9.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3905
4.58 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4094
1.28 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4294
233.1 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3616
1.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
4285
33.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3889
45.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
3435
4.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
4761
29494.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4425
243.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4338
33.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4701
115.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
7098
348.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8904
121.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6061
4.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3997
35.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4099
131.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3241
125.2 images/sec |