| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Sat, 05 Sep 2020 15:19:48 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G3258 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.01 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 801 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 737 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 86 | |
| Integer Score | 744 | |
| Floating Point Score | 829 | |
|
AES-XTS
|
86
150.1 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
710
3.59 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
851
40.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
619
1.75 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
819
961.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
860
269.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
765
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
874
278.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
617
4.81 Klines/sec |
|
|
Camera
|
644
7.47 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
508
635.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
897
5554.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
758
41.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
921
7.09 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
930
22.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1336
65.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1638
22.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1141
916.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
626
5.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
625
20.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
440
17.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 1388 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 145 | |
| Integer Score | 1424 | |
| Floating Point Score | 1516 | |
|
AES-XTS
|
145
253.5 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1383
6.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1638
77.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1166
3.29 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1478
1.73 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1443
452.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1535
83.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1191
379.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
1548
12.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1509
17.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1114
1.39 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1685
10441.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1677
92.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1628
12.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1684
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2083
102.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3046
41.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2332
1.87 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1222
11.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
923
29.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
676
26.1 images/sec |