| User | raschmidt87 |
| Upload Date | Sat, 05 Sep 2020 15:13:57 +0000 |
| Views | 7 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | ASUS All Series |
| Motherboard | ASUSTeK COMPUTER INC. Z97-A |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Pentium G3258 |
| Topology | 1 Processor, 2 Cores |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.01 GHz |
| Package | Socket 1150 LGA |
| Codename | Haswell |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 3.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR3 SDRAM 801 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 660 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 78 | |
| Integer Score | 693 | |
| Floating Point Score | 686 | |
|
AES-XTS
|
78
135.4 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
703
3.56 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
762
36.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
670
1.89 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
635
745.5 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
677
212.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
712
38.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
750
238.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
675
5.26 Klines/sec |
|
|
Camera
|
663
7.69 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
581
727.5 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
727
4502.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
624
34.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
677
5.21 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
628
15.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1132
55.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1363
18.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
867
696.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
488
4.37 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
610
19.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
356
13.7 images/sec |
| Multi-Core Score | 1191 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 143 | |
| Integer Score | 1240 | |
| Floating Point Score | 1259 | |
|
AES-XTS
|
143
249.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
1228
6.21 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1465
69.3 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1104
3.11 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1228
1.44 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1099
344.3 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1264
68.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1447
461.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1233
9.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1144
13.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1031
1.29 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1375
8519.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1233
67.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1373
10.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1361
33.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1871
91.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2507
34.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1720
1.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
984
8.82 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
886
28.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
547
21.1 images/sec |