| User | ErickAgrazal |
| Upload Date | Fri, 04 Sep 2020 19:28:20 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.6 (Build 19G2021) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1600 MHz |
| Single-Core Score | 1197 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1259 | |
| Integer Score | 1180 | |
| Floating Point Score | 1223 | |
|
AES-XTS
|
1259
2.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1184
5.99 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1183
55.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1181
3.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1077
1.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1146
359.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1241
67.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1207
384.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
1144
8.91 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1267
14.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1148
1.44 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1454
9008.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
362
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
747
5.75 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1244
30.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2346
115.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2277
31.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1317
1.06 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1241
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1278
40.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1465
56.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 6384 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6510 | |
| Integer Score | 5953 | |
| Floating Point Score | 7297 | |
|
AES-XTS
|
6510
11.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7762
39.3 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7879
372.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4118
11.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5116
6.01 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6464
2.03 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6541
355.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4991
1.55 MB/sec |
|
|
Clang
|
5570
43.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6199
71.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7161
8.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9444
58506.5 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4982
273.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8636
66.5 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7458
183.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10582
519.1 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13398
182.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10936
8.78 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7364
66.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4107
131.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3071
118.7 images/sec |