| User | ErickAgrazal |
| Upload Date | Thu, 03 Sep 2020 23:37:26 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.6 (Build 19G2021) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 32.00 GB DDR4 1600 MHz |
| Single-Core Score | 1193 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1247 | |
| Integer Score | 1177 | |
| Floating Point Score | 1220 | |
|
AES-XTS
|
1247
2.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1198
6.06 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1174
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1181
3.33 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1099
1.29 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1151
360.7 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1223
66.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1184
377.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1139
8.87 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1253
14.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1121
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1456
9023.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
358
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
737
5.67 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1228
30.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2384
117.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2271
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1304
1.05 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1241
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1325
42.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1454
56.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 6921 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6526 | |
| Integer Score | 6627 | |
| Floating Point Score | 7624 | |
|
AES-XTS
|
6526
11.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7931
40.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7800
369.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4472
12.6 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5856
6.88 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7330
2.30 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6898
374.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
6014
1.87 MB/sec |
|
|
Clang
|
7114
55.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
7034
81.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6907
8.64 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10937
67761.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6482
356.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8162
62.8 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7641
188.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10230
501.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13383
182.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11676
9.38 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7478
67.0 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
4301
137.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3220
124.4 images/sec |