| User | Rom |
| Upload Date | Thu, 03 Sep 2020 19:56:12 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Windows 10 (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock B450 Pro4 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 5 1600 |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.75 GHz |
| Maximum Frequency | 3.90 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Summit Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 512 KB x 6 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1500 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 1012 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2071 | |
| Integer Score | 885 | |
| Floating Point Score | 1112 | |
|
AES-XTS
|
2071
3.53 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1014
5.13 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1072
50.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
803
2.26 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
774
908.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
763
239.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
908
49.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
794
252.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
852
6.64 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1055
12.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1042
1.30 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1019
6315.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1212
66.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1016
7.82 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
932
23.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1920
94.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1793
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1217
977.4 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
861
7.72 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
987
31.6 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
739
28.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 5937 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6941 | |
| Integer Score | 5751 | |
| Floating Point Score | 6173 | |
|
AES-XTS
|
6941
11.8 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
6479
32.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7840
370.9 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3471
9.79 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6158
7.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6340
1.99 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6155
334.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4438
1.38 MB/sec |
|
|
Clang
|
6804
53.0 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5378
62.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6847
8.57 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8018
49674.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
5274
289.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
6552
50.4 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
5728
141.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9682
475.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
11315
154.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8454
6.79 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5365
48.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3557
113.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2584
99.8 images/sec |