| User | vandelay |
| Upload Date | Thu, 03 Sep 2020 19:23:57 +0000 |
| Views | 4 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5400 |
| Motherboard | Dell Inc. 0PD9KD |
| Power Plan | Balanserat |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i5-8365U |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores, 8 Threads |
| Base Frequency | 1.90 GHz |
| Maximum Frequency | 4.09 GHz |
| Package | Socket 1356 FCBGA |
| Codename | Kaby Lake-U/Y |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 256 KB x 4 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB |
| Single-Core Score | 1102 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1422 | |
| Integer Score | 1032 | |
| Floating Point Score | 1201 | |
|
AES-XTS
|
1422
2.42 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
999
5.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1205
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
987
2.78 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
982
1.15 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
982
307.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1059
57.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1056
336.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
1053
8.21 Klines/sec |
|
|
Camera
|
982
11.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1047
1.31 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1112
6890.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1037
57.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1031
7.94 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1011
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1849
90.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2055
28.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1350
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
986
8.83 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1037
33.2 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1140
44.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4107 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4876 | |
| Integer Score | 3980 | |
| Floating Point Score | 4253 | |
|
AES-XTS
|
4876
8.31 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4537
22.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5251
248.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
2787
7.86 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3595
4.22 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3972
1.24 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4260
231.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3789
1.18 MB/sec |
|
|
Clang
|
4338
33.8 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3771
43.7 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
4464
5.59 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
5427
33624.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
3646
200.4 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
4245
32.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4430
109.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
6003
294.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8097
110.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6024
4.84 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
3221
28.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2474
79.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2126
82.2 images/sec |