| User | rrdesc |
| Upload Date | Wed, 02 Sep 2020 23:39:51 +0000 |
| Views | 9 |
| Notes | - VCORE 1.00 V |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock AB350M |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 889 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1805 | |
| Integer Score | 778 | |
| Floating Point Score | 976 | |
|
AES-XTS
|
1805
3.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
927
4.69 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
923
43.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
799
2.25 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
628
737.9 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
632
198.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
807
43.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
675
215.0 KB/sec |
|
|
Clang
|
755
5.88 Klines/sec |
|
|
Camera
|
931
10.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
941
1.18 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
908
5623.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1128
62.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
838
6.45 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
738
18.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1727
84.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1579
21.5 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1045
839.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
765
6.85 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
869
27.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
677
26.1 images/sec |
| Multi-Core Score | 6660 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5367 | |
| Integer Score | 6447 | |
| Floating Point Score | 7336 | |
|
AES-XTS
|
5367
9.15 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7423
37.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
9285
439.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3318
9.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
7169
8.42 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7167
2.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7033
381.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4388
1.37 MB/sec |
|
|
Clang
|
7852
61.2 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6759
78.3 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7408
9.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10423
64576.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7637
419.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7791
60.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
7083
174.6 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
11188
548.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13840
188.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11078
8.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6796
60.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3686
117.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2368
91.5 images/sec |