| User | Maude |
| Upload Date | Wed, 02 Sep 2020 11:38:17 +0000 |
| Views | 13 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 2 Processors, 20 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.77 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM |
| Single-Core Score | 644 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 763 | |
| Integer Score | 611 | |
| Floating Point Score | 697 | |
|
AES-XTS
|
763
1.30 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
701
3.54 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
697
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
645
1.82 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
611
717.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
508
159.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
620
33.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
552
175.8 KB/sec |
|
|
Clang
|
590
4.60 Klines/sec |
|
|
Camera
|
598
6.93 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
563
704.9 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
664
4112.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
544
29.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
630
4.85 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
657
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1136
55.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1236
16.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
782
628.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
574
5.14 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
666
21.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
538
20.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 7115 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 6660 | |
| Integer Score | 6724 | |
| Floating Point Score | 8037 | |
|
AES-XTS
|
6660
11.4 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8042
40.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8205
388.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4327
12.2 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6466
7.59 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6835
2.14 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
7289
395.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7135
2.22 MB/sec |
|
|
Clang
|
7355
57.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5820
67.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5982
7.48 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
8975
55605.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
8589
472.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8003
61.6 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8200
202.1 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10943
536.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15728
214.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10827
8.69 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7061
63.3 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6559
209.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3462
133.8 images/sec |