| User | Maude |
| Upload Date | Wed, 02 Sep 2020 10:38:26 +0000 |
| Views | 11 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 2 Processors, 20 Cores |
| Base Frequency | 2.30 GHz |
| Maximum Frequency | 2.96 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM |
| Single-Core Score | 642 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 843 | |
| Integer Score | 599 | |
| Floating Point Score | 700 | |
|
AES-XTS
|
843
1.44 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
612
3.09 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
699
33.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
575
1.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
570
668.8 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
619
193.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
544
29.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
627
199.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
565
4.40 Klines/sec |
|
|
Camera
|
592
6.86 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
578
723.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
686
4247.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
562
30.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
646
4.97 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
665
16.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1146
56.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1266
17.3 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
695
558.0 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
565
5.06 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
652
20.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
559
21.6 images/sec |
| Multi-Core Score | 7734 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8739 | |
| Integer Score | 7248 | |
| Floating Point Score | 8620 | |
|
AES-XTS
|
8739
14.9 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
8647
43.7 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8923
422.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5275
14.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6957
8.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6773
2.12 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
8002
434.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
7047
2.19 MB/sec |
|
|
Clang
|
7687
59.9 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6637
76.9 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
6483
8.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
9741
60351.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
9117
501.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
8487
65.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
8864
218.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
12837
629.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
15201
207.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11164
8.97 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
7407
66.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
6597
210.9 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4235
163.6 images/sec |