| User | Maude |
| Upload Date | Wed, 02 Sep 2020 07:15:46 +0000 |
| Views | 16 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.80 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM |
| Single-Core Score | 683 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 940 | |
| Integer Score | 649 | |
| Floating Point Score | 713 | |
|
AES-XTS
|
940
1.60 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
707
3.58 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
709
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
684
1.93 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
615
722.6 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
637
199.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
627
34.0 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
627
199.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
645
5.02 Klines/sec |
|
|
Camera
|
603
6.99 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
589
736.8 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
698
4324.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
529
29.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
659
5.08 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
671
16.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1165
57.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1278
17.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
708
568.9 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
577
5.17 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
710
22.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
581
22.5 images/sec |
| Multi-Core Score | 6354 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 7614 | |
| Integer Score | 6140 | |
| Floating Point Score | 6608 | |
|
AES-XTS
|
7614
13.0 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7147
36.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7664
362.6 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4023
11.3 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5917
6.95 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6379
2.00 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6418
348.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5696
1.77 MB/sec |
|
|
Clang
|
6851
53.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5956
69.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5008
6.27 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7555
46805.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6984
383.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5623
43.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6261
154.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
9892
485.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12402
169.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8589
6.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
5438
48.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5213
166.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
3777
145.9 images/sec |