| User | rrdesc |
| Upload Date | Wed, 02 Sep 2020 03:08:24 +0000 |
| Views | 10 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Generic |
| Motherboard | ASRock AB350M |
| Power Plan | AMD Ryzen Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | AMD Ryzen 7 2700 |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores, 16 Threads |
| Base Frequency | 3.20 GHz |
| Maximum Frequency | 4.00 GHz |
| Package | Socket AM4 (1331) |
| Codename | Pinnacle Ridge |
| L1 Instruction Cache | 64.0 KB x 8 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 8 |
| L2 Cache | 512 KB x 8 |
| L3 Cache | 8.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1197 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 931 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1604 | |
| Integer Score | 827 | |
| Floating Point Score | 1043 | |
|
AES-XTS
|
1604
2.73 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
993
5.02 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
998
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
857
2.42 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
716
840.7 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
676
211.8 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
860
46.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
655
208.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
791
6.17 Klines/sec |
|
|
Camera
|
992
11.5 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1019
1.28 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
949
5879.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1232
67.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
895
6.89 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
808
19.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1843
90.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1660
22.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1152
924.8 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
819
7.34 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
919
29.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
698
27.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 6493 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 5253 | |
| Integer Score | 6291 | |
| Floating Point Score | 7137 | |
|
AES-XTS
|
5253
8.95 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7301
36.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
8995
425.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3300
9.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
6853
8.05 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
7189
2.25 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6876
373.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
4336
1.35 MB/sec |
|
|
Clang
|
7479
58.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
6481
75.1 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7127
8.92 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10046
62241.3 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7387
406.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7437
57.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6847
168.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10959
537.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13570
184.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
10588
8.50 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6596
59.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3668
117.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2384
92.1 images/sec |