| User | Maude |
| Upload Date | Tue, 01 Sep 2020 00:17:57 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 3.12 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 728 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 920 | |
| Integer Score | 700 | |
| Floating Point Score | 758 | |
|
AES-XTS
|
920
1.57 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
797
4.03 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
784
37.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
738
2.08 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
654
768.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
705
220.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
641
34.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
664
211.6 KB/sec |
|
|
Clang
|
681
5.30 Klines/sec |
|
|
Camera
|
652
7.56 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
553
691.4 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
734
4546.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
545
30.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
741
5.70 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
721
17.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1201
58.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1384
18.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
857
688.2 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
625
5.60 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
746
23.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
601
23.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 2520 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 3919 | |
| Integer Score | 2302 | |
| Floating Point Score | 2759 | |
|
AES-XTS
|
3919
6.68 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2785
14.1 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2540
120.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1727
4.87 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
2115
2.48 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2166
678.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
2363
128.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2308
735.3 KB/sec |
|
|
Clang
|
2494
19.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2385
27.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1878
2.35 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2809
17402.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2512
138.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2475
19.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2588
63.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
4189
205.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
4989
68.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3440
2.76 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2260
20.2 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
2515
80.4 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2031
78.5 images/sec |