| User | Maude |
| Upload Date | Mon, 31 Aug 2020 16:46:49 +0000 |
| Views | 14 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | VMware, Inc. VMware7,1 |
| Motherboard | Intel Corporation 440BX Desktop Reference Platform |
| Power Plan | Ultimate Performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon E5-2698 v3 |
| Topology | 1 Processor, 12 Cores |
| Base Frequency | 1.52 GHz |
| Maximum Frequency | 2.97 GHz |
| Package | Socket 2011 LGA |
| Codename | Haswell-E/EP |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 1 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 1 |
| L2 Cache | 256 KB x 1 |
| L3 Cache | 40.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 24.00 GB EDO RAM 66 MHz |
| Single-Core Score | 683 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 931 | |
| Integer Score | 648 | |
| Floating Point Score | 718 | |
|
AES-XTS
|
931
1.59 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
727
3.68 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
697
33.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
698
1.97 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
608
714.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
629
197.2 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
617
33.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
626
199.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
648
5.05 Klines/sec |
|
|
Camera
|
592
6.87 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
601
751.7 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
691
4280.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
539
29.6 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
654
5.03 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
659
16.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1160
56.9 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1263
17.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
799
641.3 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
566
5.07 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
712
22.8 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
576
22.2 images/sec |
| Multi-Core Score | 6324 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 8556 | |
| Integer Score | 5796 | |
| Floating Point Score | 7095 | |
|
AES-XTS
|
8556
14.6 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7095
35.9 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7605
359.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
4225
11.9 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5307
6.23 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
5508
1.73 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
5999
325.5 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5218
1.62 MB/sec |
|
|
Clang
|
6328
49.3 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5594
64.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5005
6.26 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
7173
44442.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
6949
382.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7107
54.7 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6736
166.0 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
10821
530.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
13344
181.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
8597
6.90 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6116
54.8 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
5852
187.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
4324
167.1 images/sec |