| User | lapaczo |
| Upload Date | Mon, 31 Aug 2020 12:57:19 +0000 |
| Views | 5 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Latitude 5401 |
| Motherboard | Dell Inc. 0D2RTT |
| Power Plan | Balanced |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-9850H |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 2.59 GHz |
| Maximum Frequency | 4.59 GHz |
| Package | Socket 1440 FCBGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 1090 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1466 | |
| Integer Score | 1014 | |
| Floating Point Score | 1191 | |
|
AES-XTS
|
1466
2.50 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
999
5.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1174
55.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
879
2.48 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
937
1.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1004
314.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1038
56.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1035
329.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
1071
8.35 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1017
11.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1075
1.34 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1085
6722.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1014
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1030
7.93 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1012
24.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1778
87.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2068
28.2 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1386
1.11 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1006
9.01 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1072
34.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1009
39.0 images/sec |
| Multi-Core Score | 4049 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2792 | |
| Integer Score | 3949 | |
| Floating Point Score | 4475 | |
|
AES-XTS
|
2792
4.76 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
4456
22.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
5992
283.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1639
4.62 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3491
4.10 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
4722
1.48 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
4521
245.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
3495
1.09 MB/sec |
|
|
Clang
|
5146
40.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
3983
46.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
5522
6.91 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
6726
41672.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
4093
225.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
5452
42.0 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
4484
110.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
5772
283.2 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
8718
118.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
6912
5.55 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
4568
40.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1879
60.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1300
50.2 images/sec |