| Upload Date | Mon, 31 Aug 2020 10:47:43 +0000 |
| Views | 17 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Android 10 |
| Model | realme RMX2040 |
| Model ID | realme RMX2040 |
| Motherboard | oppo6769 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | ARM MT6769V/CU |
| Topology | 1 Processor, 8 Cores |
| Base Frequency | 1.80 GHz |
| Cluster 1 | 6 Cores @ 1.80 GHz |
| Cluster 2 | 2 Cores @ 2.00 GHz |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 3.71 GB |
| Single-Core Score | 387 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 615 | |
| Integer Score | 379 | |
| Floating Point Score | 365 | |
|
AES-XTS
|
615
1.05 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
386
1.95 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
406
19.2 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
463
1.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
323
379.0 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
362
113.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
383
20.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
400
127.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
372
2.89 Klines/sec |
|
|
Camera
|
335
3.89 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
225
281.3 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
521
3225.9 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
204
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
445
3.42 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
454
11.2 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
558
27.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
741
10.1 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
531
426.6 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
299
2.68 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
272
8.69 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
177
6.85 images/sec |
| Multi-Core Score | 1330 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2425 | |
| Integer Score | 1306 | |
| Floating Point Score | 1201 | |
|
AES-XTS
|
2425
4.13 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1553
7.86 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1772
83.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1078
3.04 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1075
1.26 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1345
421.5 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1708
92.7 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1441
459.1 KB/sec |
|
|
Clang
|
1209
9.42 Klines/sec |
|
|
Camera
|
865
10.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
884
1.11 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1944
12042.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
869
47.8 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1598
12.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1637
40.4 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1477
72.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2524
34.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1466
1.18 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
870
7.79 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
798
25.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
505
19.5 images/sec |