| User | willem_C |
| Upload Date | Mon, 31 Aug 2020 02:23:27 +0000 |
| Views | 6 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 (64-bit) |
| Model | Dell Inc. Precision 7920 Tower |
| Motherboard | Dell Inc. 060K5C |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Xeon Platinum 8260 |
| Topology | 2 Processors, 48 Cores, 96 Threads |
| Base Frequency | 2.29 GHz |
| Maximum Frequency | 3.89 GHz |
| Package | Socket 3647 LGA |
| Codename | Cascade Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 24 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 24 |
| L2 Cache | 1.00 MB x 24 |
| L3 Cache | 33.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 510.66 GB DDR4 SDRAM 1330 MHz |
| Channels | 6 |
| Single-Core Score | 926 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1180 | |
| Integer Score | 873 | |
| Floating Point Score | 997 | |
|
AES-XTS
|
1180
2.01 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
998
5.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
982
46.5 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
779
2.20 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
852
1.00 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
794
248.6 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
869
47.2 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
752
239.7 KB/sec |
|
|
Clang
|
955
7.44 Klines/sec |
|
|
Camera
|
913
10.6 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
922
1.15 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
957
5931.2 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
679
37.3 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
830
6.39 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
792
19.5 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1726
84.7 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1743
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1171
940.5 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
827
7.41 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
909
29.0 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
926
35.8 images/sec |
| Multi-Core Score | 22102 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 28240 | |
| Integer Score | 20327 | |
| Floating Point Score | 24925 | |
|
AES-XTS
|
28240
48.1 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
35821
181.2 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
43502
2.06 Gpixels/sec |
|
|
Navigation
|
5585
15.8 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
14500
17.0 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
30178
9.45 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
11036
598.9 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
26124
8.13 MB/sec |
|
|
Clang
|
33934
264.4 Klines/sec |
|
|
Camera
|
15905
184.4 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
12764
16.0 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
40774
252609.6 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
25416
1.40 Gpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
33269
256.1 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
23041
567.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
36974
1.81 Gpixels/sec |
|
|
HDR
|
41511
565.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
30369
24.4 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
12830
114.9 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
24250
775.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
15686
606.1 images/sec |