| User | ErickAgrazal |
| Upload Date | Sun, 30 Aug 2020 22:28:23 +0000 |
| Views | 9 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | macOS 10.15.6 (Build 19G2021) |
| Model | iMac (27-inch Retina Early 2019) |
| Model ID | iMac19,1 |
| Motherboard | Acidanthera Mac-AA95B1DDAB278B95 iMac19,1 |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i7-8700K |
| Topology | 1 Processor, 6 Cores, 12 Threads |
| Base Frequency | 3.70 GHz |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 6 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 6 |
| L2 Cache | 256 KB x 6 |
| L3 Cache | 12.0 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 16.00 GB RAM |
| Single-Core Score | 1153 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1221 | |
| Integer Score | 1128 | |
| Floating Point Score | 1195 | |
|
AES-XTS
|
1221
2.08 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
1102
5.57 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1177
55.7 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1113
3.14 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1001
1.17 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
1129
353.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1169
63.4 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1134
361.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
1118
8.71 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1227
14.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1122
1.40 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1437
8900.7 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
358
19.7 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
721
5.55 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1204
29.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2294
112.6 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
2260
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1299
1.04 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1236
11.1 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1259
40.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1356
52.4 images/sec |
| Multi-Core Score | 6032 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 4993 | |
| Integer Score | 5682 | |
| Floating Point Score | 6965 | |
|
AES-XTS
|
4993
8.51 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
7046
35.6 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
7253
343.1 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
3398
9.58 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
5000
5.87 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
6423
2.01 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
6030
327.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
5104
1.59 MB/sec |
|
|
Clang
|
6433
50.1 Klines/sec |
|
|
Camera
|
5593
64.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
7258
9.08 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
10306
63852.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
7151
393.1 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
7705
59.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
6627
163.3 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
8387
411.5 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
12361
168.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
11035
8.86 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
6984
62.6 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
3537
113.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
2425
93.7 images/sec |