| Upload Date | Sun, 30 Aug 2020 07:45:55 +0000 |
| Views | 107 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Pro (64-bit) |
| Model | Micro-Star International Co., Ltd. MS-7C09 |
| Motherboard | Micro-Star International Co., Ltd. H310M PRO-VDH PLUS (MS-7C09) |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core i3-9100F |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.60 GHz |
| Maximum Frequency | 4.20 GHz |
| Package | Socket 1151 LGA |
| Codename | Coffee Lake |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 2 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 2 |
| L2 Cache | 256 KB x 2 |
| L3 Cache | 6.00 MB x 1 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 8.00 GB DDR4 SDRAM 1200 MHz |
| Channels | 1 |
| Single-Core Score | 974 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 1269 | |
| Integer Score | 909 | |
| Floating Point Score | 1065 | |
|
AES-XTS
|
1269
2.16 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
801
4.05 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
1170
55.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
720
2.03 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
913
1.07 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
954
299.0 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
932
50.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
803
255.9 KB/sec |
|
|
Clang
|
997
7.77 Klines/sec |
|
|
Camera
|
965
11.2 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
825
1.03 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
1050
6502.4 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
968
53.2 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
1058
8.14 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
965
23.8 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
1637
80.3 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
1979
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
1339
1.08 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
974
8.73 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
786
25.1 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
706
27.3 images/sec |
| Multi-Core Score | 2730 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 2261 | |
| Integer Score | 2757 | |
| Floating Point Score | 2751 | |
|
AES-XTS
|
2261
3.85 GB/sec |
|
|
Text Compression
|
2721
13.8 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
3751
177.4 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
1306
3.68 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
3455
4.06 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
3533
1.11 Mrows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
3125
169.6 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
2176
693.2 KB/sec |
|
|
Clang
|
3032
23.6 Klines/sec |
|
|
Camera
|
2740
31.8 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
2816
3.52 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
3653
22632.0 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
2872
157.9 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2894
22.3 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
2990
73.7 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
3943
193.4 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
5680
77.4 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
3680
2.96 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
2761
24.7 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1049
33.5 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
1118
43.2 images/sec |