| User | shkaat |
| Upload Date | Sat, 29 Aug 2020 23:32:11 +0000 |
| Views | 8 |
| System Information | |
|---|---|
| Operating System | Microsoft Windows 10 Home (64-bit) |
| Model | System manufacturer System Product Name |
| Motherboard | ASUSTeK Computer INC. P5B-Deluxe |
| Power Plan | High performance |
| CPU Information | |
|---|---|
| Name | Intel Core 2 Quad Q9550 |
| Topology | 1 Processor, 4 Cores |
| Base Frequency | 3.50 GHz |
| Maximum Frequency | 3.49 GHz |
| Package | Socket 775 LGA |
| Codename | Yorkfield |
| L1 Instruction Cache | 32.0 KB x 4 |
| L1 Data Cache | 32.0 KB x 4 |
| L2 Cache | 6.00 MB x 2 |
| Memory Information | |
|---|---|
| Memory | 6.00 GB DDR2 SDRAM 410 MHz |
| Channels | 2 |
| Single-Core Score | 521 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 71 | |
| Integer Score | 546 | |
| Floating Point Score | 542 | |
|
AES-XTS
|
71
123.1 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
810
4.10 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
650
30.8 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
459
1.30 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
503
590.3 KElements/sec |
|
|
SQLite
|
581
182.1 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
549
29.8 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
432
137.5 KB/sec |
|
|
Clang
|
582
4.54 Klines/sec |
|
|
Camera
|
440
5.10 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
498
623.2 Kpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
570
3530.8 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
492
27.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
589
4.54 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
606
14.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
775
38.0 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
997
13.6 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
629
505.1 Kpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
349
3.12 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
648
20.7 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
216
8.36 images/sec |
| Multi-Core Score | 1683 | |
|---|---|---|
| Crypto Score | 277 | |
| Integer Score | 1760 | |
| Floating Point Score | 1749 | |
|
AES-XTS
|
277
483.6 MB/sec |
|
|
Text Compression
|
2677
13.5 MB/sec |
|
|
Image Compression
|
2409
114.0 Mpixels/sec |
|
|
Navigation
|
837
2.36 MTE/sec |
|
|
HTML5
|
1934
2.27 MElements/sec |
|
|
SQLite
|
2314
724.9 Krows/sec |
|
|
PDF Rendering
|
1830
99.3 Mpixels/sec |
|
|
Text Rendering
|
1116
355.4 KB/sec |
|
|
Clang
|
2240
17.5 Klines/sec |
|
|
Camera
|
1465
17.0 images/sec |
|
|
N-Body Physics
|
1569
1.96 Mpairs/sec |
|
|
Rigid Body Physics
|
2232
13831.1 FPS |
|
|
Gaussian Blur
|
1764
97.0 Mpixels/sec |
|
|
Face Detection
|
2330
17.9 images/sec |
|
|
Horizon Detection
|
1820
44.9 Mpixels/sec |
|
|
Image Inpainting
|
2319
113.8 Mpixels/sec |
|
|
HDR
|
3219
43.9 Mpixels/sec |
|
|
Ray Tracing
|
2493
2.00 Mpixels/sec |
|
|
Structure from Motion
|
1278
11.4 Kpixels/sec |
|
|
Speech Recognition
|
1386
44.3 Words/sec |
|
|
Machine Learning
|
542
20.9 images/sec |